Hírek diéta és Reflux témában

Gyomorégés, fáradtság, rossz közérzet
A gyomor túlzott savtermelése nagyon kellemetlen és fájdalmas tud lenni, ezen felül pedig a gyomorégést fáradtság is szokta kísérni, mely annak tudható be, hogy a szervezet nagy mennyiségű energiát elpazarol arra, hogy az emésztési folyamatokat helyreállítsa, ennek persze egyenes következménye az, hogy ezt az energiát elveszi tőlünk, és mi fáradtságot,…

Diéta gyomorégés esetén
Gyomorégéssel sajnos rengetegen küzdenek az egészségtelen táplálkozás és mozgásszegény életforma miatt. A diéta gyomorégés esetén az egyik leghasznosabb gyógyír. Ilyenkor törekedjünk arra, hogy olyan élelmiszereket fogyasszunk, amelyek felszívják, és nem termelik a fölösleges savakat. Nem érdemes ilyen esetekben gyógyszerekhez folyamodni, mert ezek csak rövid távon orvosolják a bajt, hosszú távon…

A reflux diéta során enyhül
A gyomorégés intő jel lehet, amivel érdemes szakorvoshoz fordulni, mivel a reflux egyik leggyakoribb tüneteként ismert. Ajánlott minél hamarabb intézkedni, mivel ha már előrehaladott a betegség, akkor csak műtéti úton szabadulhatunk meg tőle. Ha még a betegség a kezdeti stádiumnál tart, akkor jól kezelhető, bár teljesen nem gyógyítható. Kezelése hosszadalmas…

Reflux édesség fogyasztása után is jelentkezhet
A reflux a túlsavasodott szervezet egy jellemző betegsége, amikor savas anyagok és enzimek áramlanak vissza a nyelőcsőbe. Gyakran hányingerrel, émelygéssel és rossz közérzettel is jár. A reflux általában az elhízott embereknél jelentkezik (de nemcsak), illetve azoknál, akik helytelenül táplálkoznak vagy stresszes életet élnek. A reflux édesség, túl zsíros ételek és…

Reflux és hasmenés
A reflux egy nagyon kellemetlen betegség, mely a felnőtt lakosság jelentős részét érinti. Javarészt elhízott emberek esetében jelentkezik, vagy olyankor, amikor túl sok károsító tényezővel és egészségtelen táplálékkal terheljük túl szervezetünket. A reflux és hasmenés együtt is járhat, egy időben jelentkezhet mindkettő. A túlzott mennyiségű gyomorsav ugyanis az emésztést is…

Reflux candida
A reflux csecsemőkorú kisbabáknál gyakran szokott jelentkezni. Általában 2 és 4 hónapos korukban a legintenzívebb, és normál esetben 7, 8 hónapos korukra már ki is növik ezt a jelenséget. A bukás egy teljesen normális élettani jelenség csecsemőkorban, és azért szokott megjelenni, mert a kisbabák emésztőrendszere még nincs rendesen kifejlődve, ezért…

Tippek gyomorsav ellen
Túlzott gyomorsavtermelést mindannyian tapasztalhatunk életünk folyamán. Hasznos tippek közé tartozik gyomorsav ellen a lúgos gyümölcsök és zöldségek fogyasztása, emellett pedig jótékony hatással van a sok folyadékbevitel is, mivel a víz feloldja a gyomorsavat. Sokat tehetünk gyomorsav túltermelés ellen, ha diétázunk, kerülvén a szénhidrátokat, a cukrot, a savas ételeket és fűszereket….

Epés reflux kezelése
Az epés reflux kezelése nagyon nehéz feladat. Amennyiben a reflux epés megbetegedéssel párosul, az nagyon sok gondot okozhat. Ha begyullad az epehólyag, s ezt időben észrevesszük, eltávolítódik laparoszkóppal, viszont ha nem, akkor várni kell, amíg a gyulladás csökken (kb. egy hónapot), ami közben nagyon sok, erős görccsel társul. A reflux…

Epés refluxra gyógyszer
Az epés refluxra gyógyszert választani nem könnyű, mert nehéz olyan készítményt találni, amelynek hatékonyságát bizonyítékkal alá tudnák támasztani. Ilyenkor a legalkalmasabb megoldás a műtét lenne, viszont ez is meggondolandó. Ha refluxot diagnosztizálnak, kötelező a diéta, érdemes a gyógyszeres kezelés, viszont ha epeproblémákkal is társul, az még több problémát jelent. Epés…

Sok gyomorsav terhesség alatt
A sok gyomorsav terhesség alatt természetes jelenség ugyan, de kellemetlen. Terhesség folyamán a női hormonháztartásban nagyon sok változás megy végbe, többek közt megnő a progeszteron szint, ami szintén felelőssé tehető a túlzott gyomorsavtermelés miatt. Ha sok a gyomorsav terhesség alatt, sajnos nem járhatunk el ugyanúgy, mint természetes esetekben, nem alkalmazhatunk…
Legutóbbi hozzászólások