Az álarcos fojtogatóként is ismert betegség csaknem minden második embert érint világszerte. Annak ellenére, hogy széles körben elterjedt betegségről beszélünk, csak nagyon kevés esetben alkalmazható olyan gyógymód, mely képes a betegség végleges megszüntetésére. A reflux lényege, hogy a gyomorsav bizonyos része feljut a nyelőcsőbe, károsítva ezáltal a gége valamint a nyelőcső nyálkahártyáját. A reflux elleni gyógyszerek savlekötő szereket tartalmaznak, hogy megakadályozzák a gyomor savas tartalmának a nyelőcsőbe való visszajutását. A gyógyszer hatása azonban csak bizonyos ideig tart.
A reflux elleni gyógyszerek csoportjából az egyik leghatékonyabb készítménynek a gyomorsavképződést csökkentő tabletták bizonyulnak. Ezen gyógyszerek hatása nagymértékben képes befolyásolni az emésztőrendszer működését, tehát kizárólag orvosi felügyelet alatt szedhetők. Több kellemetlen mellékhatás is jelentkezhet a tabletták rendszeres fogyasztása során.
A protonpumpa-gátló gyógyszerek szintén a savtermelődés csökkentésében játszanak szerepet, viszont nem olyan intenzíven, mint a fentebb említett reflux elleni gyógyszerek. Éppen ezen ok miatt az emésztőnedvek megfelelően képesek működni, tehát az emésztést nem befolyásolják ezek a tabletták.
A reflux elleni gyógyszerek szedése mellett ajánlott reflux-diétát végezni. Számos étel idézheti elő ugyanis a betegséget, valamint abban az esetben, ha a reflux tünetei már jelentkeztek, akár súlyosbíthatják is azokat. Ajánlott elkerülni ezért a koffeintartalmú készítményeket, az olajban sült ételeket, valamint az alkoholfogyasztás is tiltólistán szerepel, akárcsak dohányzás.