Hírek gyomorsav és Reflux témában
A gyomorégés terhesség korai jele lehet
A fáradékonyságon, gyakori émelygésen, szédülésen, rossz közérzeten kívül a gyomorégés is lehet a terhesség korai jele. Ilyenkor rendszerint reggel vagy akár napközben is érezhetnek a leendő kismamák gyakori égő fájdalmat gyomrukban vagy nyelőcsövükben. A gyomorégés terhesség korai jeleként általában a második, harmadik trimeszterben jelentkezik, és legtöbbször az az oka, hogy…
Gyomorégésre jó a szódabikarbóna
A gyomorégés gyakori panasz, mely Magyarország lakosságának jelentős hányadát érinti. A gyomorban létrejövő jellegzetes égő fájdalom oka általában a táplálkozásban keresendő. Ha gyakori gyomorégéssel küszködünk, legelőször táplálkozási szokásainkon kell változtatnunk ahhoz, hogy kiküszöböljük a bajt. Gyomorégésre jó a szódabikarbóna, víz, tej, gyógyteák, sőt még a citromlé is. Gyomorégésre jó a…
Enyhíthető a gyomorégés lúgos víz fogyasztásával
Gyomorégéssel majdnem minden ember találkozott már legalább egyszer élete folyamán. Gondok akkor vannak, ha a mindennapjaink rendszeres kísérőjévé válik. Gyomorégés olyan embereknél alakul ki leggyakrabban, akik dohányoznak, illetve túlzottan sok kávét vagy alkoholt fogyasztanak. Emellett még olyankor is jelentkezhet, ha egészségtelenül táplálkozunk, és túl sok savas, zsíros tápanyagot viszünk be…
A gyomorégés következményei
Gyomorégés során gyomrunkban túlzottan sok gyomorsav keletkezik, mely égető érzéssel jár. A gyomorégés nagyon sok ember életét keseríti meg, és jó, ha odafigyelünk rá, mert a gyomorégésnek súlyos következményei is lehetnek. Ha hetente többször is találkozunk ezzel a kellemetlenséggel, keressük fel orvosunkat, vagy kérjünk egy belső kivizsgálást, hogy megelőzhessük a…
Gyomorégés antibiotikum után
A gyomorégés egy olyan kellemetlenség, mely a magyarországi lakosság nagy hányadát érinti. Gyomorégés olyankor alakul ki, amikor túlzottan sok gyomorsav keletkezik szervezetünkben, s ennek hatására fájó, égető érzést érzünk gyomrunkban és nyelőcsövünkben. Gyomorégés antibiotikum után is kialakulhat szervezetünkben. Bőséges étkezések, egyes élelmiszerek, az alkohol és a cigaretta is felelős lehet…
A gyomorégés gyógyítása
Gyomorégés idején szervezetünk túl sok gyomorsavat termel, mely fájó, égető érzést kelt gyomrunkban és nyelőcsövünkben. A gyomorégés gyógyítása számos módon lehetséges, de mindenképpen törekedjünk arra, hogy ne gyógyszerekkel próbáljuk meg kezelni ezt a kellemetlenséget, mert ezek nem fogják hosszú távon megoldani problémánkat, ráadásul számos mellékhatással is számolnunk kell használatuk során….
Gyomorégés, fáradtság, rossz közérzet
A gyomor túlzott savtermelése nagyon kellemetlen és fájdalmas tud lenni, ezen felül pedig a gyomorégést fáradtság is szokta kísérni, mely annak tudható be, hogy a szervezet nagy mennyiségű energiát elpazarol arra, hogy az emésztési folyamatokat helyreállítsa, ennek persze egyenes következménye az, hogy ezt az energiát elveszi tőlünk, és mi fáradtságot,…
Gyomorégés elleni természetes szerek
Gyomorégés során szervezetünk túlságosan sok savat termel, mely nem képes felszívódni. Ilyenkor fájó, égető érzést érzünk gyomrunkban és esetenként nyelőcsövünkben is. Ilyen alkalmakkor nem érdemes gyógyszerekhez fordulni, mert hosszú távon ezek nem képesek elhárítani a bajt, inkább gyomorégés elleni természetes szereket használjunk, és igyekezzünk egészségesen élni, mert csak így tudjuk…
A gyomorégés citromos víz fogyasztásával megszüntethető
A gyomorégés citromos víz segítségével nagyon egyszerűen megszüntethető. A gyomorégés olyankor szokott jelentkezni, amikor szervezetünk túl sok savat termel, és ez kellemetlen égető érzéshez vezet a gyomrunkban illetve a nyelőcsövünkben. Bár a citrom savas gyümölcs, mégis kiválóan alkalmazható gyomorégésre, mivel a szervezetben olyan reakciókat képes elindítani, melyek semlegesítik a fölösleges…
Reflux fejfájás esetén
Napjainkban egyre elterjedtebb betegség a reflux, amely olyan tünetekkel is együtt járhat, amelyek nem tartoznak a szokványos tünetek közé. A reflux fejfájás kapcsolat is ilyen. Az orvosok azt feltételezik, hogy a gyomorsav a nyelőcsőből a tüdőbe is átszivárog, ezáltal ott oxigénhiányt tud okozni, az oxigénhiány pedig fejfájást. A betegség kísérő…
Legutóbbi hozzászólások