Cikkek a(z) Gyomorégés és Reflux kategóriából
A magyar emberek mintegy 50%-a hetente tapasztalja a gyomorégés kellemetlen érzését, amelyet egyes szakértők a fűszeres magyar konyhával is összefüggésbe hoznak. A gyomorégés úgy jön létre, hogy a savas gyomortartalom egy része – a nem megfelelően működő rekeszizom és a nyelőcső alsó záróizma miatt – visszaáramlik a nyelőcsőbe, és égető, fájdalmas érzést vált ki.
Gyomorégés kismamáknál
A gyomorégés kismamáknál teljesen természetes jelenség, ezért nem kell megijednünk, ha ezt tapasztaljuk a terhesség alatt. Ilyenkor a gyomorégés főként a második és harmadik trimeszterben szokott jelentkezni, általában a reggeli órákban, de előfordul napközben is. Ha a terhesség alatt gyomorégést tapasztalunk, ne gyógyszerekkel próbáljuk meg enyhíteni, mivel ez nem fogja…
A gyomorégés terhesség korai jele lehet
A fáradékonyságon, gyakori émelygésen, szédülésen, rossz közérzeten kívül a gyomorégés is lehet a terhesség korai jele. Ilyenkor rendszerint reggel vagy akár napközben is érezhetnek a leendő kismamák gyakori égő fájdalmat gyomrukban vagy nyelőcsövükben. A gyomorégés terhesség korai jeleként általában a második, harmadik trimeszterben jelentkezik, és legtöbbször az az oka, hogy…
Gyomorégésre jó a szódabikarbóna
A gyomorégés gyakori panasz, mely Magyarország lakosságának jelentős hányadát érinti. A gyomorban létrejövő jellegzetes égő fájdalom oka általában a táplálkozásban keresendő. Ha gyakori gyomorégéssel küszködünk, legelőször táplálkozási szokásainkon kell változtatnunk ahhoz, hogy kiküszöböljük a bajt. Gyomorégésre jó a szódabikarbóna, víz, tej, gyógyteák, sőt még a citromlé is. Gyomorégésre jó a…
Gyomorégés időjárás hatására?
A gyomorégés sok ember életét megkeseríti. A szervezet túlzott gyomorsav termelésének hatására erős, égető fájdalmat érzünk gyomrunkban és nyelőcsövünkben. Gyomorégés időjárás hatására is kialakulhat, főként az erre érzékeny egyéneknél. A levegő páratartama, hőmérséklete, az időjárás váltakozása megviselheti szervezetünket, és nemcsak reumatikus panaszokat okozhat, hanem egyéb más kellemetlenségeket is. Ha a…
Gyomorégés idegi alapon
A gyomorégés egy olyan kellemetlen tünetegyüttes, mely az emberek nagy hányadát érinti. Az egészségtelen táplálkozás, a mozgásszegény életforma és stresszes életmód rányomja bélyegét egészségünkre, s ennek hatására beindulhat a túlzott gyomorsavtermelés, melynek hatására égető érzést érzünk gyomrunkban, rosszabb esetben nyelőcsövünkben is. Gyomorégés idegi alapon is megjelenhet, hiszen a legtöbb betegség…
Gyomorégés mellkasi fájdalom kíséretében
Gyomorégés akkor jelentkezik, amikor túl sok gyomorsav termelődik gyomrunkban. Ilyenkor égető érzést érzünk gyomrunkban és nyelőcsövünkben, de a gyomorégést mellkasi fájdalom is kísérheti. Ezt a mellkasi fájdalmat gyakran összetévesztik a szívrohammal, mivel hasonló tüneteket produkál. A fájdalom mozgás hatására erősödik, és olyankor, amikor lefekszünk, mert így a gyomorsav sokkal könnyebben…
Enyhíthető a gyomorégés lúgos víz fogyasztásával
Gyomorégéssel majdnem minden ember találkozott már legalább egyszer élete folyamán. Gondok akkor vannak, ha a mindennapjaink rendszeres kísérőjévé válik. Gyomorégés olyan embereknél alakul ki leggyakrabban, akik dohányoznak, illetve túlzottan sok kávét vagy alkoholt fogyasztanak. Emellett még olyankor is jelentkezhet, ha egészségtelenül táplálkozunk, és túl sok savas, zsíros tápanyagot viszünk be…
Gyomorégés lelki okok hatására
Azt tudjuk, hogy a legtöbb betegség stressz hatására és különböző lelki okok miatt alakul ki szervezetünkben. Ilyen a gyomorégés is. Gyomorégés lelki okok hatására nagyon gyorsan jelentkezhet, hiszen amikor sok stressz ér bennünket, legelőször gyomrunkban és emésztőrendszerünkben ütközik ki. Ha gyakori gyomorégéssel küszködünk, meg kell vizsgálnunk, hogy egészségesen táplálkozunk-e és…
Gyomorégés kávétól
A gyomorégés egy olyan gyakori panasz, mely nagyon sok embert érint világszerte. Kialakulásának leggyakoribb okai az egészségtelen életmód és rossz táplálkozási szokások. Gyomorégés kávétól, italtól, dohányzástól is kialakulhat, mivel ezek mind savasítják szervezetünket. Ha gyakori gyomorégéstől szenvedünk, keressük fel orvosunkat, de ha csak ritkán jelentkezik, próbáljuk meg mi magunk kiküszöbölni…
A gyomorégés következményei
Gyomorégés során gyomrunkban túlzottan sok gyomorsav keletkezik, mely égető érzéssel jár. A gyomorégés nagyon sok ember életét keseríti meg, és jó, ha odafigyelünk rá, mert a gyomorégésnek súlyos következményei is lehetnek. Ha hetente többször is találkozunk ezzel a kellemetlenséggel, keressük fel orvosunkat, vagy kérjünk egy belső kivizsgálást, hogy megelőzhessük a…
Legutóbbi hozzászólások